Aktualności

Nowe możłiwości

2018-01-01

Już od dłuższego czasu firma Fantom poszeżyła swoją ofertę o sprzedaż i serwis nowych i używanych  urządzeń introligatorskich. Zapraszamy do obserwowania naszej strony gdzie oferujemy używany sprzęt renomowanych marek jak Horizon, DUPLO czy POLAR.

FujiFilm XMF Workflow w ZWS w Warszawie

2016-10-30

W minionym miesiącu zainstalowaliśmy oprogramowanie FujiFilm XMF Workflow w Zakładzie Wydawnictw Statystycznych w Warszawie. System zastąpił oprogramowanie TrueFlow które dotychczas używano. System spełnia w pełni oczekiwania użytkowników któży równolegle pracują na 4 stacjach roboczych robiąc impozycję i renderując prace. Przed impozycją wszystkie pliki sa sprawdzane przez wbudowany moduł preflightu Adobe. Sam XMF bazuje na RIPie Adobe. Oprogramowanie działa wraz z systemem CTP SCREEN 4300E który jest podłączony nowoczesnym złączem LAN poprzez EP Converter. Całe oprogramowanie jest w języku polskim.

Hamada B452 i Sakurai 572

2016-08-07

W ostatnim czasie zainstalowaliśmy 2 maszyny używane u naszych klientów. Sakuraia Oliver 572 oraz Hamadę B452. Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem.
Polecamy się naszym obecnym klientom i nowym klientom:)

Zespół Fantom Serwis

Najnowszy SCREEN w drukarni EDIT w Wiązownej k/Warszawy

2016-06-14

W czerwcu tego roku zainstalowaliśmy najnowszy model naświetlarki SCREEN PT-R4600 (Agfa Avalon N4). Uzytkownikiem tej maszyny jest drukarnia EDIT specjalizująca się w druku książek i podobnych publikacji. Urządzenie działa w linii z wywoływarką Gecko T oraz Stackerem. Zestaw dopełnia oprogramowanie FujiFilm XMF WORKFLOW z modułem impozycji. 
Naświetlarka Screen PT-R4600 różni się od swoich poprzedników głównie budową głowicy laserowej która posiada macierze diód światłowodowych. Dostępne są 3 modele E, S i Z w zależności o wymaganej prędkości naswietlania. Polepszone zostało ładowanie blach (jest szybsze) oraz nie ma już kołkowania referencyjnego do załadowania płyty na cylindrze. Służy do tego sensor wykrywający początek płyty na cylindrze. Zlikwidowano w tym momencie moduł mechaniczny który na pewno polepszy pasowanie blach.

Jeśli szukają Państwo podobnego rozwiązania to zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.:)

Inwestycja w używany sprzęt bardzo się opłaca

2016-03-15

W ciągu kilku lat sprzedaliśmy i zainstalowaliśmy kilkadziesiąt urządzeń do drukarni. Prawie wszystkie to używane urządzenia. Każdy z klientów jest świadomy że urządzenia nowe tracą bardzo mocno na wartości i można zakupić młody sprzęt o dobrych parametrach i przebiegach w dobrej cenie. Przykładem jest ostatnia instalacja systemu CTP w formacie B1 w drukarni w Skarżysku Kamiennej. Naświetlarka FujiFilm Luxel V8 na płyty FujiFilm PRO-V jest idealnym rozwiązaniem dla drukarni która naświetla do 1000 blach/mies. Ze względu na brak regeneracji chemii w tej technologii, nie trzeba wynieniać chemii po miesiącu i podstawiać nowych baniaków z chemią. Każde zalanie 20 l chemii po umyciu wywoływarki  to ok. 600m2 wywołanych płyt bez potrzebu regenracji!

 

Strona 1 z 8